Powłoka karoserii w autach jest nadzwyczaj podatna na uszkodzenia. Niekiedy przecież starczy niewielkie uderzenie, by powstały na niej rysy. Szczególnie problematyczne może to stać się przy czyszczeniu lakieru ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Niektóre wprawdzie dają się łatwo doczyścić, ale inne potrafią być przyczyną poważnych problemów. Intensywne mycie zwykle kończy się zarysowaniem powłoki i niższymi lub większymi kosztami jego naprawy. Z tego względu do wymycia polimerów, zaschniętych insektów lub olejów warto użyć odpowiednich preparatów. Szczególnie, że nie są one kosztowne, zaś ich kupno niewątpliwie nie jest skomplikowane. Jakie środki okażą się więc w tym przypadku przydatne?
Działanie glinki do lakieru
Najefektywniejszym i, co najważniejsze, najpewniejszym środkiem do mycia powłok lakierowanych jest bez wątpienia glinka do lakieru. Co ważne, ten innowacyjny preparat pozwala na głębokie oraz dokładne wyczyszczenie powłok lakierowanych, a przy tym nie powoduje ich uszkodzenia. Do produkcji glinki do lakieru stosuje się związki tytanu, dzięki czemu z łatwością usuwa ona również odpryski bitumiczne, plamy z olejów czy polimery. Warto też nadmienić, iż glinka do lakieru doskonale zdaje egzamin jako preparat do czyszczenia innych powierzchni – między innymi szkła w kabinach natryskowych.
O jakich rzeczach pamiętać korzystając z glinki do lakieru?
Stosowanie glinki do lakieru jest bardzo łatwe i nikomu nie przysporzy trudności. Wystarczy tylko wyszarpać niewielką ilość glinki oraz ukształtować z niego kulkę, by następnie zanurzyć ją w ciepłej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już miękka, musimy czyścić nią przemytą środkiem czyszczącym nawierzchnię. Glinka po pewnym czasie stanie się brudna – wówczas należy wgnieść brudny fragment do wnętrza oraz znów ugnieść kulę. Pamiętajmy też, że po czyszczeniu należy dokładnie wyszorować ręce.