Grille – co warto wiedzieć przed zakupem?

W ogrodzie, na polu kempingowym, a nawet na balkonie… Nasi rodacy grillują naprawdę wszędzie, a nie powstrzymuje ich od tego też deszcz, bo sezon grillowania zaczyna się jeszcze w kwietniu a trwa do października. Nie znajdziemy w tym jednak nic zaskakującego – dania z grilla cechuje wyjątkowy smak, a ich przygotowanie oraz spożycie to doskonały powód do spotkań ze znajomymi i najbliższymi. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego hobby znad Wisły. Jak znaleźć grill, który najlepiej się sprawdzi? Gdzie kupować grille?

Typy grillów

Najchętniej kupowanym rodzajem są rzecz jasna grille na węgiel. Są stosunkowo mało kosztowne – zarówno, jeśli chodzi o koszty zakupu, jak i eksploatację. Posiadają jednak poważne minusy – nie można stosować ich w pomieszczeniach, a dla ludzi nie posiadających działki nie są przydatne. Dlatego coraz chętniej kupowane są grille gazowe oraz elektryczne – nie kopcą, zatem możemy wykorzystywać je także w zamkniętych przestrzeniach. Decydując się na zakup któregoś z tych modeli, należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że są droższe niż węglowe i mają bardziej skomplikowaną konstrukcję.

Kupno grilla – jedynie w autoryzowanym sklepie

Zakup grilla może stać się sporym wyzwaniem. Efekty złego zakupu dokuczą nam naprawdę szybko, a sobotnie grillowanie z najbliższymi będzie przyczyną dużych nerwów. W jaki sposób ustrzec się takich problemów? Najlepiej kupować wyłącznie grille renomowanych marek, odpuszczając najprostsze, marketowe modele. Po grill udajmy się do autoryzowanego sklepu – to rozwiązanie jest gwarancją tego, iż kupimy grill dobrej jakości.