Kolczyki z bursztynem – dobre strony

więcej »

Bursztyn jest wymieniany wśród najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Mimo upływu lat, wciąż jest chętnie kupowany przez ludzi potrzebujących ponadczasowej biżuterii. Warto też napisać o jego cenach – mimo że kiedyś był bardzo drogi, obecnie na naszyjniki i kolczyki z bursztynem może pozwolić sobie każdy z nas. Z uwagi na powszechność takiej biżuterii warto powiedzieć krótko o tym, jak troszczyć się o ten kamień, by wytrzymał jak najdłużej oraz o tym, w jakim miejscach powinniśmy nabyć kolczyki z bursztynem.

Długa żywotność kolczyków z bursztynem

Bursztyn to dość miękki materiał, więc nietrudno go porysować. Dlatego kolczyki z bursztynem należy myć delikatną szmatką – najlepiej irchą. Pod żadnym pozorem nie stosujmy także detergentów – mogą one zepsuć ten kamień. Znacznie lepiej sprawdzi się normalna woda, w razie dużych plam z odrobiną mydła. Istotne jest także to, jak przechowujemy naszyjniki i kolczyki z bursztynem. Unikajmy zwykłych pudełek, wymieniając je szkatułkami wyścielanymi od wewnątrz delikatną dzianiną.

Sklepy online z kolczykami z bursztynem

Do niedawna najlepszym rozwiązaniem dla chcących kupić pierścionki z bursztynem okazywała się wizyta u jubilera. Obecnie możemy poradzić sobie z tym o wiele łatwiej niż wtedy – po prostu logując się do internetu. Na e-sklepy warto zdecydować się także z drugiego powodu – są wszak znacznie bardziej intuicyjne. W sieci mamy też szansę przejrzeć ofertę rozmaitych sklepów a potem znaleźć te kolczyki z bursztynem, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]