Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

kolczyki z kamieniami

Chociaż biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki czy pierścionki. Minerały są w stanie zupełnie odmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają bowiem kolczyki z topazami, inny zaś te wysadzane bursztynem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane w warsztatach złotników są prawdziwe, a które są sztucznymi odpowiednikami? To potrafi zadziwić – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, iż duża część materiałów stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer lub kobalt. Oprócz nich, minerałami sztucznymi są także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie częściej stosują rzecz jasna minerały szlachetne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, które mogą mieć odcienie od szarych do różowych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty zakupu takich kolczyków. Dobrze przy tej okazji pamiętać, że są to dzieła o wiele bardziej unikatowe, niż te zdobione syntetycznymi kamieniami.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]