Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Więcej szczegółów o drzwiach zewnętrznych dwuskrzydłowych.

Drzwi zewnętrzne wykonują sporo funkcji – ochraniają dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, separują od zgiełku docierającego z dworu oraz zabezpieczają przed kradzieżą. Z jakiego powodu opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe drewniane – zestawienie tradycji ze współczesnością

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi zewnętrzne z uwagi na swoje parametry techniczne oraz solidność od dziesięcioleci cieszą się dużą popularnością. Drewno wygląda rewelacyjnie i da się je wykończyć na wiele sposobów. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że koszty ogrzewania są znacznie niższe, a mimo tego w domu odczuwamy komfort cieplny. Kupując drzwi do mieszkania należy rozważyć modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Ze względu na swoje cechy dużym popytem wyróżniają się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo – nie odkształcają się i ciężko je uszkodzić, toteż świetnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Zalety dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych

W sprzedaży znajdziemy również drzwi drewniane na wymiar, które są konieczne w przypadku nienormatywnych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niebagatelny design. Jeśli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje spersonalizowane wzory na zlecenie, a jednocześnie gwarantuje długą gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić wspaniale wyglądające szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą również wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, trzeba także uwydatnić pozostałe przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Są one trudne do wyłamania, bowiem współcześnie coraz częściej zaopatruje się je w zabezpieczenia antywyważeniowe. Gwarantuje to lokatorom bardzo dobrą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. Żeby osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich wytwarzaniu wykorzystuje się środki impregnujące najwyższej jakości.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]