Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Znajdź kontenery otwarte na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże sporo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, a także rozebrane elementy okien i drzwi – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]