Korkownice, etykiety, korki – akcesoria do alkoholu

Dowiedz się więcej o akcesoriach do alkoholu

Domowy wyrób alkoholi, niegdyś ogromnie popularny, w dzisiejszych czasach powraca do łask. Do poszukiwań inspirują nas zarówno względy finansowe (nalewki przygotowane na własną rękę są dużo tańsze od tych ze sklepu), ale również możliwość przygotowania napojów według naszych upodobań, chęć eksperymentów oraz satysfakcja jaką daje picie swoich alkoholi. Gros osób, które na własną rękę przygotowują domowe napoje, wybiera piwo, cydr, wino lub nalewki, chociaż nie brakuje również amatorów domowego samogonu. Jednak niezależnie od tego, w jakich trunkach się specjalizujemy, powinniśmy posiadać stosowny sprzęt.

Które akcesoria do alkoholu są najważniejsze?

Wyrób alkoholu w domu jest niemożliwy bez naczyń i akcesoriów do prowadzenia fermentacji – odpowiednich balonów, korków, rurek czy pojemników. Poza tym do każdego rodzaju alkoholu wymagane są inne akcesoria – w przypadku piwa są to m.in. kotły i chłodnice, a w przypadku wina – prasa do owoców. Do rozlewu alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak korkownica lub kapslownica. Na tym aczkolwiek spis potrzebnych akcesoriów się nie zamyka, gdyż butelki z alkoholem trzeba stosownie oznakować.

Akcesoria do alkoholu – etykiety na butelki oraz kapturki termokurczliwe

Etykiety na bimber bądź inne alkohole domowe możemy wykonać samodzielnie. Znacznie przyzwoiciej będą się jednak prezentować butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami oraz dekoracyjnymi etykietami na wódkę, które bez wstydu możemy wręczyć krewnym jako prezent lub zaserwować w trakcie towarzyskich imprez. Osobny wariant takich akcesoriów to etykiety weselne, które służą do dekorowania nie tylko na własnych alkoholi, ale również tych kupionych w sklepie i zaakcentować tym samym charakter przyjęcia.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]