Maskotki

Powszechnie wiadomo, że najlepszym kompanem dla dziecka jest maskotka. Wielki miś albo inna, nawet zwyczajna przytulanka będzie dla Twojego brzdąca nieporównanie bardziej efektowna niż najdroższa lalka albo autko.

Dlaczego dzieci kochają maskotki?

Fenomen przytulanek zaskakiwał rodziców już wiele dekad temu. Z jakiego powodu ich małe dzieci tak ekspresowo i bez problemów przywiązywały się do pluszowych zwierzątek? Specjaliści psychologii dziecięcej jednogłośnie podkreślają, że maskotki, szczególnie misie, dają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Właściwości zewnętrzne maskotki zazwyczaj nie są dla dziecka tak ważne jak jej faktura. Im bardziej miękki jest materiał użyty do stworzenia maskotki, tym goręcej będzie ona pokochana przez Twoją pociechę.

Posiadanie ukochanej maskotki jako sposób na wszechstronny rozwój maluszka

Pluszaki to nie tylko wdzięczne zabawki, którymi bawią się nasze małe brzdące – są dla nich również doskonałym wsparciem w trudnych sytuacjach, kiedy nie ma przy ich boku rodziców. Ponadto przebywanie w towarzystwie ulubionej przytulanki uczy Twoją pociechę empatii i tego, że należy zwracać uwagę na uczucia drugiej osoby. Nawet małe dzieci rozumieją, jak funkcjonują relacje między ludźmi. To, jak traktujesz swoje dziecko bardzo szybko przeniesie się na to, jak maluch potraktuje własne maskotki. To z kolei unaoczni Ci, jak w późniejszych latach będzie zachowywać się w stosunku do innych osób.

Jak wybrać najlepszą maskotkę dla dziecka?

Każdy, kto kiedykolwiek próbował kupić idealną maskotkę dla dziecka, zdaje sobie sprawę, jak wielkie to wyzwanie. Najlepszym jego rozwiązaniem jest pozostawienie wyboru dziecku. Dzieci najlepiej wiedzą, jakiej zabawki im potrzeba. Kiedy jednak nie mamy takiej możliwości, dobrze jest z uwagą przyjrzeć się ofertom sklepów z pluszakami i wybrać taką zabawkę, która posiada najwięcej dobrych cech. Dla niemowląt najlepsze będą maskotki o różnorodnej fakturze. Trochę starsze dzieci ucieszą się z posiadania pluszaków, które imitują różnorodne odgłosy. Niektóre z nich, jak chociażby bicie serca czy szum morskich fal służą uspokojeniu i pomagają malcom zasnąć.