Meble na taras i do ogrodu – wybierz wytrzymałe produkty drewniane

Zamów komplet ogrodowy na https://tinyurl.com/y3fet4ef.

Meble, które ustawiamy w domu powinny być komfortowe, piękne i stabilne. Z kolei zgoła inaczej patrzymy na meble ogrodowe. Na polskich działkach i w ogródkach dominują metalowo-plastikowe stoliki oraz krzesełka. Jednak nic tak rewelacyjnie nie pasuje do intensywnej zieleni natury jak wytrzymałe drewniane meble ogrodowe.

Zestaw ogrodowy – najważniejsze wyposażenie ogrodu i działki

Jeśli mamy większy ogród polecamy urządzić go tak, żeby w czasie lata można było w komforcie wypoczywać i spożywać posiłki pod gołym niebem. Obowiązkowym wyposażeniem ogrodu lub działki jest zatem zestaw ogrodowy – stosunkowo duży stół wraz z kompletem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich ewentualnych gości. Jeżeli teren okalający dom jest na tyle duży, iż biegnie przez niego parę alejek bądź uformowany w nim został zakątek z sadzawką, zalecamy zdecydować się na ustawienie w tych punktach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść bądź wręcz się położyć i cieszyć się okalającą nas przyrodą. Jednak nawet gdy brakuje miejsca na ustawienie dużego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się przestrzeń na 2-3 drewniane ogrodowe leżaki, które w razie potrzeby można rozłożyć, aby cieszyć się kąpielą słoneczną.

Plusy ogrodowych zestawów drewnianych

Drewniane są wyjątkowo mocne, a jednocześnie bardzo dobrze prezentują się ustawione pośród zieleni, jak i jako meble balkonowe bądź tarasowe. Drewno podkreśla swojski charakter przestrzeni, jednakże nie znaczy to, że drewniane zestawy ogrodowe są schematyczne i brzydkie. Drewno pozwala na rozległą personalizację. Meble można przemalować na przeróżne kolory współgrające z konkretną aranżacją ogrodu. Łatwo także zaakcentować ich naturalność – wystarczy jedynie użyć dobrej jakości bejcy. W odróżnieniu do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane komplety ogrodowe wytrzymają lata, jednak wymaga to od ich posiadacza właściwej pielęgnacji. Jeżeli meble będą systematycznie olejowane i impregnowane według zaleceń producenta, wilgoć czy mróz będą mieć śladowy wpływ na ich niszczenie. I co bodajże najistotniejsze dla ludzi miłujących naturę – meble drewniane są najbardziej eko opcją, jeśli idzie o aranżację ogrodu. Nawet gdy po latach nadejdzie czas, by je wyrzucić, są one odpadem biodegradowalnym o małym niekorzystnym wpływie na otoczenie.

Dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]