Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Zamów bagażnik dachowy na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]