Mydło dezynfekujące – zastosowania

Jeśli poszukujesz mydła dezynfekującego, koniecznie sprawdź verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może bytować aż pięć milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty wywołujące poważne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu posiłków z mleka, jajek czy mięsa (głównie z drobiu), gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]