Nano impregnat do łazienki, kuchni i odzieży

Nano impreganty stają się coraz bardziej popularne i są stosowane w wielu dziedzinach życia. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona powierzchni przed rozwojem pleśni, kamienia czy oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jak się je stosuje i czy warto je kupić? Jakie rodzaje materiałów chronią?

Nano impregnat – nowoczesne preparaty hydrofobowe

Współczesna technika sprawia, że sprzątanie w mieszkaniu staje się zdecydowanie prostsze. Na rynku dostępne są bowiem nano impregnanty, które wytwarzają na powierzchni mikroskopową warstwę – powstrzymuje ona rozwój grzybów, rdzy i odpycha cząstki wody. Impregnaty hydrofobowe zawierające nano cząstki srebra znakomicie sprawdzają się w całym domu – można je stosować zarówno do okien, balustrad, jak i innych powierzchni. Skutecznie zabezpieczają przed uciążliwymi osadami z wody, dzięki czemu nie wydajemy dużo na detergenty. W sklepach znajdziemy produkty do stali, a także do tekstyliów, które świetnie służą do zabezpieczania ubrań, tapicerki, itd. Jednocześnie środki te są całkowicie bezpieczne dla materiałów i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Nano impregnat – chroni drewno przed olejami i czynnikami atmosferycznymi

To oczywiście nie wszystko – możliwości impregnatów są zdecydowanie szersze. Nano impreganty chronią też elewacje przed rozwojem nieestetycznych plam – można używać je zarówno na beton, jak i tynk. Co ciekawe preparaty te chronią również drewno przed tłuszczem i pogodą oraz bakteriami – np. promieniowaniem ultrafioletowym czy glonami. Nanotechnologia pielęgnuje ekoskórę, sprawiając, że sofy i inne elementy wyposażenia wnętrz przez długi czas pozostają piękne. Przed użyciem środka należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby go odtłuścić. To sprawi, że nano impregant zadziała skuteczniej.