Nie ignoruj wypadających włosów – kup szampon przeciw łysieniu

Wypadanie włosów jest problemem wielu panów. Potrafi rozpocząć się już w w wieku 20 lat, jednak zwykle rozpoczyna się około 30 roku życia. Najczęściej winne są androgeny, ponieważ przekształcając się w DHT niszczą cebulki włosów. Mężczyźni, którzy nie są w stanie się z tym pogodzić, na szczęście nie muszą się poddawać. Pomogą im w tym między innymi szampony przeciw łysieniu, które można kupić w wielu drogeriach. Czy opłaca się ich używać?

Receptura szamponu przeciw łysieniu

Szampony przeciw łysieniu zawierają substancje, które uszkadzają metabolizm androgenów i przez to pozwalają uniknąć uszkodzeń włosów. Takie działanie mają między innymi dutasteryd oraz finasteryd. Należy natomiast pamiętać, iż te związki rzutują na poziom hormonów – bywają również wykorzystywane do kuracji początkowych objawów przerostu prostaty. Z tego też powodu nie mogą używać ich panie, u których mogą spowodować schorzenia hormonalne.

Skuteczność szamponu przeciw łysieniu

Warto pamiętać, iż leczenie, w którym używany będzie szampon przeciw łysieniu powinna przebiegać minimum 12 miesięcy. W przeciwnym wypadku nie przyniesie oczekiwanych efektów, a łysienie będzie wciąż postępować. Opisywane związki nie odbudują również zniszczonych cebulek – mogą jedynie zaradzić niszczeniu następnych. Leczenie wykorzystujące szampon przeciw łysieniu dobrze więc rozpocząć, kiedy wypadanie włosów dopiero się rozwija, a ubytki są jeszcze nieduże.