Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Tu znajdziesz okiennice wewnętrzne shutters.

Planując aranżację domu, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość na pewno przyjrzała się im w telewizji lub w kinie, ponieważ tego typu okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w USA czy w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy sznurów

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale się prezentują, mają one też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: w upalne dni uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z wieloma stylami wnętrz i można założyć je na większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości posesji. Warto także zaznaczyć, iż kąt lameli shuttersów jest ustawia się bez stosowania żyłek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierzaków, które mogłyby wplątać się wiszące łańcuszki, uznają na pewno za duży atut.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]