Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

biżuteria z turkusem na www.bizutik.pl

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni dostępnych na świecie. Nic więc dziwnego, że często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem ekskluzywności. Produkowane bywają z jego użyciem pierścionki, wisiorki i kolczyki, które doskonale komponują się z wieczorowymi strojami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego pochodzenia – na przykład minerały pochodzące z Persji są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano też jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe walory wizualne. Według niektórych jest bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnej mierze z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju kwestie – po prostu świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią zmatowić powierzchnię turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy tak zarysowań.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]