Odzież kompresyjna – lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek

Jeśli szukasz bielizny kompresyjnej, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

W zasadzie każdy słyszał o odzieży termoaktywnej, aczkolwiek nie wszyscy spotkali się z definicją „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo ten termin częściej łączony z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym tekście zaprezentujemy tę grupę odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na skuteczność ćwiczeń osoby ją noszącej.

Sportowa odzież kompresyjna poprawia ukrwienie mięśni i przyspiesza regenerację tkanek

Odzież oraz bielizna kompresyjna to wyspecjalizowane ubrania, które posiadają wiele właściwości korzystnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Po pierwsze, taka odzież silnie przylega do skóry co powoduje, iż otoczone nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta najczęściej bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy dotlenienia i ukrwienia tkanek oraz skuteczniejszego odprowadzenia “zakwasów” z pracujących mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa jesienią sprawnie zabezpieczy organizm przed mrozem, natomiast latem nie pozwoli na jego przegrzanie. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na stosowanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem ulubionego klubu fitness, jak i tych lubiących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Inną niesłychanie znaczącą cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, bo ogranicza ona drgania oraz wstrząsy mięśni, nieraz występujące w trakcie treningów wysiłkowych.

Odzież oraz bielizna kompresyjna – czy zawsze ubierać na czas ćwiczeń?

Odzież kompresyjna przeznaczona została głównie do zakładania jej w trakcie energicznych ćwiczeń. Na przykład spodnie o własnościach uciskowych normują pracę tkanki mięśniowej nóg, w ten sposób pomagając biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty, z kolei koszulki kompresyjne podpierają mięśnie brzucha i pleców. Profesjonalni sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała na co dzień stosują kombinezonów kompresyjnych, a zwykli klienci klubów fitness zazwyczaj ograniczają się do zestawu legginsy plus top. Getry czy skarpetki kompresyjne można nosić podczas treningów, niemniej jednak rekomenduje się stosować je raczej bezpośrednio ćwiczeniach, w celu szybszej regeneracji mięśni. Ważne jest również, by właściwie dopasować rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak aby nie była przyczyną zbyt mocnego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na przepływ krwi. Odzież i bielizna kompresyjna męska oraz damska to produkt, który bez problemu kupimy w sklepach sportowych.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]