Olejki eteryczne – kiedy po nie sięgnąć?

Olejki eteryczne nie tylko świetnie pachną, ale też pozytywnie wpływają na nasze organizmy. Część z nich jest lekiem na schorzenia dermatologiczne. Olejek lawendowy leczy schorzenia pasożytnicze, takie same zalety posiada też olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego stosowany bywa przy pryszczach czy owrzodzeniu. Zanim zastosujemy olejki na skórze wiedzmy rzecz jasna, iż ogromna ich część musi być rozcieńczona – można użyć w tym celu oleju słonecznikowego lub balsamu. Jak jeszcze można użyć olejki eteryczne? W jakich klepach je kupić?

Jak działają na nas olejki eteryczne

Olejki eteryczne pomagają nie tylko w chorobach skórnych. Sporo z nich – jak chociażby olejek z melisy czy z lawendy wykazuje także działanie uspokajające. By je osiągnąć najlepiej sięgnąć po specjalny kominek ze świeczką. Olejki eteryczne mogą też być wykorzystywane do inhalowania – wtedy należy rozpuścić je we wrzątku. Na gardło korzystnie działa między innymi opisany już olejek z drzewa herbacianego.

Znajdź olejki eteryczne online

Olejki eteryczne sprzedawane są w różnych miejscach, ale często są to tylko kompozycje aromatyczne, które nie działają na organizm. Nie zawsze też kupimy olejki, o które nam chodzi. Co zatem zrobić, by kupić interesujące nas olejki eteryczne? Najbardziej trafionym rozwiązaniem bez wątpienia okaże się wejście do sieci. W e-sklepach szybko znajdziemy rozmaite olejki, a co najistotniejsze – są one w atrakcyjnych cenach.