Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Pierścionki zaręczynowe Kraków znajdziesz na obraczki.net.pl

Kiedy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to nader stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od owego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężowie pragnęli zademonstrować swoją pełną ufność do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednak surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku wieków, natomiast znaczący wzrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z ogromnym diamentem, jednakże możliwości dowolnego dobierania przeróżnych metali oraz kamieni są olbrzymie. Poza diamentami wykorzystuje się szmaragd, rubin czy tanzanit. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a także drewno, jednak wciąż na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna winien zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną wypłatę. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: wykorzystanego kamienia, ilości karatów, materiału czy designu, toteż każdy odszuka piękny, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości oraz zaangażowania, zatem jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]