Pilot samokopiujący do bram i samochodów

W dzisiejszych czasach niemal w każdym budynku stosowane są urządzenia włączane za pomocą fal radiowych. Nikogo nie zaskakują już drzwi czy lampy uruchamiane pilotem – są ogólnie dostępne i stosunkowo niedrogie. Często je stosujemy, ponieważ są użyteczne, a jednocześnie zdecydowanie pewniejsze od wrót otwieranych na zamek. Jednak producenci często zapewniają w zestawach za niską ilość egzemplarzy, co szczególnie dokuczliwe jest dla sporych rodzin. Ponadto trudno się nie zgodzić z tym, że zawsze dobrze mieć zapasowy egzemplarz w domu. Jednak dostępne jest wyjście z podobnych problemów – by każdy z domowników posiadał własny pilot, można zaopatrzyć się w brakujące modele. O czym zatem pamiętać przy ich kupnie? Jak wybrać odpowiedni pilot?

Obsługa pilota samokopiującego

Największą mocną stroną pilota samokopiującego okazuje się fakt, że do jego skonfigurowania nie musimy mieć szczególnych umiejętności. Wystarczy wszak tylko przyłożyć pilot samokopiujący do głównego egzemplarza a potem przesłać sygnał. Zapasowy egzemplarz odbierze sygnał i od tej pory będzie w stanie włączyć wrota czy lampę. Pamiętajmy przy tym, że niektórych modeli pilota samokopiującego nie sposób zaprogramować tą metodą. Dzieje się tak tylko w w razie pilotów opartych na protokole AIIDucks – wówczas jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z radiolinii.

Zastosowania pilota samokopiującego

Jak już wspomnieliśmy, pilot samokopiujący bywa stosowany w szczególności przez posiadaczy włączanych radiowo bram lub reflektorów. Oprócz tego bywa również używany przez właścicieli samochodów z zamkiem centralnym – dzięki takiemu rozwiązaniu każdy domownik będzie posiadał swój klucz, co umożliwi ustrzeżenie się przed najróżniejszymi problemami. Dobrze napisać również o tym, że pilot samokopiujący okaże się także pomocnym urządzeniem w firmach, w których wejścia są sterowane zdalnie – wtedy każdy zatrudniony będzie miał swój pilot, co znacznie usprawni komunikację po zakładzie.