Pióra wycieraczek do auta

Jednym z elementów wycieraczki są pióra wycieraczki, które odpowiadają za zciąganie wody z szyby. Co więcej, zapewniają także gładką i cichą pracę wycieraczek. Właśnie dlatego, ze względu na troskę o dobrą widoczność, warto dbać o pióra wycieraczek. Zmiana powinna być przeprowadzana co najmniej 2 razy w ciągu roku, a szczególnie po zimie, ponieważ praca na szybie pokrytej lodzie może je szybko uszkodzić.

Pióra wycieraczek – jak wymienić?

Żeby wymienić pióra wycieraczek, trzeba podnieść wycieraczki i odpiąć pióra z zaczepów. Przyczepiając nowe pióra powinniśmy pamiętać, aby zastosować nowe klipsy mocujące. Najczęściej producenci sprzedają je w komplecie z wycieraczkami. Pióra wycieraczki mogą ześlizgnąć się z ramion w czasie pracy jeśli klipsy słabo się zatrzasną. Co więcej, trzeba być ostrożnym, ponieważ jeśli wycieraczka bez piór opadnie na szybę, może ją rozbić.

Pióra wycieraczek i ich rodzaje

Na rynku występują 2 rodzaje piór wycieraczek. Różnią się one kształtem i materiałem z jakiego zostały zrobione. Wycieraczki standardowe przegubowe zbudowane są z metalowego stelaża, który przyciska dołączoną do niego gumę do szyby. Wycieraczki płaskie bezszkieletowe, nazywane również “bananami” są zrobione ze sprężonego tworzywa, dlatego nie ma konieczności by był stosowany element dociskowy. Najczęściej popełnianym błędem kierowców jest wybieranie zbyt długich wycieraczek, które nie przylegają prawidłowo do szyby.