Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

Klinkier to rodzaj cegły ozdobnej, którą można umieścić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się wyróżnia i dlaczego jest obecnie tak szeroko wykorzystywana w budownictwie?

Jakie atuty posiada klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Płytki z cegły od wielu dekad wykorzystuje się jako element wykończeniowy domów oraz mieszkań – mogą być użyte m.in. jako płytki elewacyjne wewnętrzne czy cegła na komin. Klinkier jest stosowany także na podokienniki, cokoły, naroża oraz pozostałe elementy budynków i znakomicie zdaje egzamin zarówno w przypadku domów wzniesionych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo estetycznie i jest niepodatna na negatywne czynniki z zewnątrz – promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg czy niską temperaturę. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc wiele lat w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają również inne atuty – zastosowanie naturalnego materiału powoduje, że są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz klinkier na elewację

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w którym utrzymane są pomieszczenia – wspaniale będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią industrialnego loftu. Wysokiej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych sklepach z materiałami budowlanymi – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.