Promienniki do ogrodu lub na taras

Jest cudowna noc. Idealny moment, żeby zaprosić bliskich i wspólnie porozmawiać na tarasie. Przyjęcie jest naprawdę udane, jednak pewien detal psuje wam samopoczucie – w pewnej chwili robi się po prostu zimno. Takie problemy przeżyliśmy z pewnością wszyscy – są one niestety nieodłącznym elementem imprez w plenerze i przytrafiają się nie tylko jesienią, lecz też w wakacje. Przed chłodem możemy chronić się różnymi sposobami – na przykład robiąc ognisko lub korzystając z koców. Takie rozwiązania nie są jednak zbyt komfortowe, a czasem też niedostępne. Z tego powodu miłośnicy ogrodowych imprez najlepiej zrobią wyposażając się w promiennik, gdyż ten zagwarantuje komfort nawet w zimne wieczory.

Promienniki na spotkanie w ogrodzie

Promienniki zewnętrzne są inne od modeli, które stosowane są we wnętrzach. Ich forma pozwala na bardziej wydajne rozprowadzenie ciepła, przez co trafia tam, gdzie chcemy. W przeciwieństwie do większości promienników wewnętrznych, wersje plenerowe są wolno stojące i przenośne, przez co można ustawić je w wybranym miejscu. Wiele promienników, jakie znajdziemy w sklepach, charakteryzuje się również ciekawym projektem, co powoduje, że doskonale wkomponują się w wygląd naszego tarasu i będą jego efektowną ozdobą. Ułatwia to różnorodność dostępnych dziś promienników, wśród których modele dla siebie znajdą nawet najbardziej wybredni kupujący.

Czym zasilane są promienniki?

W handlu znajdziemy przede wszystkim dwa typy promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki elektryczne, które, jak łatwo stwierdzić, mogą działać jedynie w pobliżu gniazdek. Znacznie bardziej mobilne są natomiast promienniki gazowe, bo w nich pojemnik z gazem jest zakładany w podstawie – można używać ich właściwie w każdym miejscu. Dobrze też nadmienić, że tego typu promienniki są w stu procentach bezpieczne – jeżeli, rzecz jasna, korzystamy z nich zgodnie z instrukcją.