Roleta okienna – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wspominane są co sezon pośród trendów na nowocześnie i modnie urządzone pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również mnogość kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do stylu pokoju?

Dobry producent posiada w swojej ofercie kilkanaście, a czasem więcej wariantów kolorystycznych rozmaitych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini można kupić w szerokiej palecie barw.
Dobierz kolor podobny do Twojego wnętrza bądź postaw na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to biel, beże, czerń oraz szarość. Szczególnie szara barwa jest elegancka i efektowna, a jednocześnie wspaniale rozświetla i powiększa wnętrza.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według proporcji szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Takie rolety będą pasować do okien o standardowych rozmiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, które marzą o roletach, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem dostępne w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna albo usługa darmowego zwężania rolet.