Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Więcej na temat shuttersów w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się przeważnie z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć też w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie domownicy przesiadują sporą część dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale również komfortowy. Opcja wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć serial, lub jego delikatne ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Na dodatek takie okiennice tworzą efektywną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach firan, a ich utrzymanie jest wyjątkowo łatwe i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]