Składowanie materiałów – namioty magazynowe

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. Kiedy warto postawić na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być odporny na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu odpowiedniego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.