Specjalistyczny szampon zwalczy łysienie androgenowe

Chociaż uważa się je za chorobę dojrzałych mężczyzn, łysienie androgenowe może pojawić się nawet w wieku nastoletnim. Nie sprawia wprawdzie niebezpieczeństwa, lecz szczególnie poważne potrafią być jego skutki natury emocjonalnej. Nic więc dziwnego, iż większość panów, których dotyka ta choroba, czyni wszystko, co może być przydatne w jej pokonaniu. Obecnie dostępne są różniejsze metody, którymi możemy zwalczyć łysienie androgenowe – szampon, leczenie promieniowaniem elektromagnetycznym oraz lekami. Jakie będą najskuteczniejsze?

Rozwiązanie kłopotów z łysieniem adrogenowym – szampon

Najczęstszym narzędziem w walce z łysieniem androgenowym jest z pewnością szampon do włosów. Dostępne na rynku preparaty zawierają związki, które spowalniają przekształcanie się męskich hormonów w DHT, to jest substancję, która jest odpowiada za niszczenie cebulek włosów. Oczekiwane rezultaty daje leczenie trwające rok – jedynie to działanie pozwala na spowolnienie wypadania następnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon i nie tylko

Poza tym istnieją też inne metody, dzięki którymi jesteśmy w stanie zwalczyć łysienie androgenowe – szampon czasem nie jest bowiem efektywny. Dzieje się tak szczególnie kiedy dolegliwość jest już tak zaawansowana, iż miejsca bez włosów są bardzo widoczne. W podobnych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem okazuje się przeszczep włosów. W mniej zaawansowanym stadium schorzenia oprócz szamponu zwalczającego łysienie androgenowe, zaleca się także korzystanie z dodatkowych kosmetyków, takich jak m. in. profesjonalne preparaty lecznicze wzmacniające cebulki włosów.