Srebrna biżuteria posłuży lata. Wystarczy o nią zadbać

biżuteria srebrna

Jest z nami od tysięcy lat i mimo dostępności wielu nowatorskich wzorów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest pewnego typu dekoracją człowieka, a także umożliwia oddanie swojego ja. Nic zatem dziwnego, iż biżuterię tak samo często zakładają kobiety oraz panowie, maluchy oraz ich rodzice, osoby z różnych grup społecznych. Bez względu na to, które projekty cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dekad?

Dobre strony srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno to, iż jej stosowanie daje szansę uniknąć różnych powikłań. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, ale powinniśmy prawidłowo je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – nietrudno ją zarysować albo pęknąć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi też być myta w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w pudełku z delikatną tkaniną – unikniemy wówczas uszkodzeń.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]