Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Chcesz zamówić impregnaty do drewna na zewnątrz? Wejdź na http://tinyurl.com/y9hnjqtx

Środki do impregnacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy ochronić nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec często stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest w wyższym stopniu odporna na uszkodzenia i eksploatację. Warto jednakże pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]