Tani węgiel Tauron Wydobycie

Nadchodząca zima zawsze sprawia, że wielu z nas staje przed dylematem, jaki opał zakupić, jeżeli oczywiście nie ułatwia tego rodzaj pieca, którego używamy.
Obecnie na rynku oferowane są różnorakie rodzaje opału, więc na wąską ofertę raczej nie możemy narzekać. Niejednokrotnie szukamy jednak najtańszych rozwiązań. To, na co należy z pewnością zwrócić uwagę to nie tylko sama cena substancji, ale i na jego wartość opałową. Poniżej przeczytasz o różnicach między węglem kamiennym, a brunatnym w tym względzie.

Tanie rodzaje węgla

Podział węgla na brunatny i kamienny wpływa w dużej mierze na to, ile kosztuje. Węgiel brunatny jest co prawda dużo tańszy, al jednocześnie też mniej kaloryczny. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż spalimy go więcej niż wysokokalorycznego węgla kamiennego. Węgiel kamienny jest stosunkowo droższy, co nie oznacza, że mniej opłacalny.
Warto z wyprzedzeniem planować zakup węgla, gdyż będzie on znacząco tańszy w innych okresach, niż tuż przed zimą. O tym, czy węgiel będzie tani, czy drogi decydują również czynniki polityczno-społeczne kraju, który zajmuje się jego eksportowaniem.