Urocza biżuteria z lampworkami

lampworki

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były wytwarzane samodzielnie – surowiec rozgrzewano z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Dziś również można wykonać je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to umożliwia danie mu wybranych kształtów. Tasiemki gorącego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek czy naszyjników.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do codziennych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą dobrze prezentowały się jedynie przy tego rodzaju ubraniach – to tylko kwestia pomysłowości.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]