Uzupełnij dietę o suplementy do włosów

Zniszczone włosy to kłopot wielu kobiet. Same odżywki często go jednak nie rozwiązują, gdyż problem tkwi nie w niedostatecznej pielęgnacji, a złym jadłospisie. W podobnych sytuacjach świetnym pomysłem okaże się na pewno uzupełnienie jej o potrzebne substancje pokarmowe. Znalezienie suplementów do włosów nie będzie na szczęście problematyczne – dostępne są w aptekach, a także możemy nabyć je w internecie. Z czego są produkowane? Które związki mają szczególnie korzystny wpływ na kobiece włosy?

Suplementy do włosów z ziół

Najpopularniejszym ziołem używanym przez panie dbające o ich włosy jest na pewno skrzyp. Można zażywać go w postaci kapsułek z wyciągiem lub pić herbatkę. Kiedy zaś zdecydujemy się na drugą formę, powinniśmy pamiętać, iż skrzyp trzeba gotować. Popularne są również suplementy do włosów z pokrzywy, która zwiększa ich giętkość oraz regeneruje. Poza tym korzystne działanie na włosy wywierają także chmiel, lipa oraz rumianek, a z pozostałych roślin – młode pędy pszenicy.

Suplementy do włosów i oleje

Rozwiązaniem problemów z fryzurą mogą być też oleje. Są zażywane zazwyczaj tradycyjnie – w postaci cieczy lub kapsułkach. Najwydajniejsze okazują suplementy na włosy z ogórecznika, a także olej z wątroby rekina. Dobrze też wmasowywać we włosy olej słonecznikowy, bo zwiększa ich sprężystość oraz miękkość. W przypadku włosów zniszczonych powinniśmy też sięgnąć po specjalne kompozycje minerałów, takich jak cynk lub Mg – nie zapominajmy przy tym, by nie używać ich dłużej niż miesiąc.