Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Więcej szczegółów o lampie solnej.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Polsce, a czasami nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dopasujemy je do wystroju wnętrza, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o takich samych kształtach i wzorze krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, na przykład kuli albo piramidy.

Lampa solna – przy niej skuteczniej się uspokoisz

Dużo osób wierzy, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest łagodny i uspokajający, dlatego rekomenduje się używanie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, dlatego że z ich pomocą można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na biżuterię i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli używa się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]