Zalety rolet podgumowanych

W najupalniejsze miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz rozkoszuj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, stworzonym do odpoczynku. Ten typ rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działają rolety podgumowane? W których wnętrzach spiszą się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Plusy rolet podgumowanych

Głównym plusem rolet podgumowanych jest to, że powodują one całkowite zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej latem utrzymanie w pokojach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to wybierz ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane zwykle są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również do mocno nasłonecznionych pokoi. Nic nie przeszkadza, żeby były dekoracją Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Roleta podgumowana zwykle dostępna jest w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego bądź mocno przeszklonego wnętrza, to ten typ spisze się idealnie. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na barwę w w pełni kontrastującą z nimi. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i koncepcji ich wykorzystania.