Zasłony i rolety dzień noc – duet dla odważnych

Kiedy aranżujemy wnętrza stajemy przed wyborem: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy zdarzają się przypadki, gdy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach wnętrzarskich zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień noc lub klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, salonie czy dziecięcym pokoju, oprócz rolety możesz też w oknie powiesić firanki. Jakiego koloru? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze białym, kremowym bądź jasnoszarym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firankę możesz dobrać w mocniejszym kolorze. Uatrakcyjni to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam dywanu, poduszek, mebli i innych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy również kilka sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. szarości, bieli, brązie, beżu). Inna propozycja to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (modne kropki, dziecięce bohomazy, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy). Ostatnia sugestia polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na aranżację pomieszczenia. Masz odwagę wypróbować ten modny duet w swoim domu?