Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Jeśli potrzebujesz shuttersów, powinieneś odwiedzić ten adres.

Planując aranżację wnętrza, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firany, które czasami łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome i można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od kaprysu domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, jak również z drewna. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, aczkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale gros osób zapewne rozpoznaje je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA i w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się okiennice dekoracyjne shutters?

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale wyglądają, ale mają także praktyczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: w gorące dni powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, by założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader gustowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba też uwydatnić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez pomocy żyłek, co właściciele psotnych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się dyndające żyłki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]