Automatyzacja i optymalizacja procesów magazynowych – programy WMS

Współczesny magazyn powinien być prowadzony w sposób przemyślany i wydajny. Kierowanie procesami przebiegającymi w przedsiębiorstwie znacząco upraszczają programy logistyczne. Jak technologia pomaga firmie?

Oprogramowanie WMS – znajdź najlepszy system

Programy magazynowe produkowane przez firmę DataConsult w nowoczesny sposób wspierają współczesne przedsiębiorstwa i pomagają im sprawnie zarządzać przepływem towarów przez magazyn. Na specjalną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak program Magazynier, Expert WMS oraz Expert WMS Centrum Logistyczne i Smart. System Expert WMS aktywnie wspiera procesy logistyczne i magazynowe – od momentu przyjęcia i lokalizacji towaru, aż do wydania go klientowi. Oprogramowanie magazynowe umożliwia zarządzanie towarem kierując się datami ważności oraz pod względem numeru partii. Z wykorzystaniem systemów klasy WMS możliwe jest zlokalizowanie towaru, inwentaryzacja i konfekcjonowanie produktów, jak również obsługa kodów kreskowych – zarówno obcych, jak i własnych. Z kolei innowacyjny program magazynowy ExpertAR optymalizuje i automatyzuje procesy przy użyciu technologii okularów Augmented Reality, czyli tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Dlaczego warto zainwestować w magazynowy system informatyczny?

Oprogramowanie magazynowe może znacznie zmniejszyć koszty zarządzania przepływem towarów, a także podnieść wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program logistyczny Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, umożliwia optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej i został stworzony dla przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych i handlowych. Oprogramowanie dla logistyki może być także używane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID jest przeznaczony do stosowania w halach o dużym współczynniku zaburzeń elektromagnetycznych. Tego rodzaju program magazynowy pozwala na wydruk etykiet RFID.