Do czego służy nod optyczny

Jeśli chcesz nabyć nod optyczny, koniecznie odwiedź ten adres

Rozwiązanie używane przy sieciach służących do rozprzestrzeniania kanałów telewizyjnych to nod optyczny. Węzły te pomagają kierować sygnał telewizyjny do poszczególnych klientów. Zobaczmy więc gdzie dokładnie znajduje się nod optyczny i jakie urządzenia wyróżniamy.

Nod optyczny – korzystaj z telewizji, usług interaktywnych i telefonii

Najbardziej istotne typy sieci, które wykorzystujemy w systemie telewizji kablowej to sieć rozprzestrzeniana przez światłowód i koncentryczna. Jedna służy do przesyłania przekazu na spore dystanse. Druga – koncentruje sygnał do konkretnych abonentów. Nod optyczny umieszczony jest blisko miejsca zamieszkania abonentów. Zmieniając typ sygnału pozwala na obejrzenie przekazywanych treści. Dzięki temu mieszkańcy mogą oglądać nawet wiele kanałów telewizyjnych, odbierają audycje radiowe i korzystają z ofert multimedialnych – internetu i monitoringu.

Nod optyczny – urządzenia zwrotne

W katalogach znajdziemy wiele typów węzłów optycznych, które służą do kierowania sygnału do ostatecznych odbiorców. Pracują one w różnych częstotliwościach – zazwyczaj do 1 GHz, sprawdzają się również na rozmaitych długościach fali – 1610 nm lub 1310 nm. Zaprojektowane są do pracy np. w sieciach FTTH i RFoG. Wiele z nich jest dwukierunkowych, co umożliwia dostęp do usług interaktywnych. Ich zaletami są także kompaktowe osłony – montaż jest niesamowicie wygodny. W zależności od modelu nodu optycznego – zasilanie odbywa się zdalnie lub lokalnie. Bardziej zaawansowane technicznie nody optyczne wyposażone są w specjalne sygnalizatory LED, oparte są na najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu sterowanie nimi może przebiegać całkowicie bezprzewodowo.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]