Ewidencja czasu pracy w twojej firmie

Ewidencja czasu pracy jest zarówno określonym przepisami obowiązkiem każdej firmy, jak i rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy w stanie prawidłowo opłacić pracowników. Podpisywana lista nieczęsto zdaje egzamin – zatrudnieni potrafią przecież wpisywać nieprawdę, a w razie większych zakładów jest powodem naprawdę poważnych trudności. Jak ich uniknąć? Doskonałym pomysłem na pewno okażą się elektroniczne systemy do ewidencji czasu pracy. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym wymieniamy ich plusy oraz udowadniamy, iż zdadzą egzamin w każdej firmie.

Plusy elektronicznej ewidencji czasu pracy

Najważniejszą zaletą elektronicznych narzędzi do ewidencji czasy pracy jest na pewno funkcjonalność – kadra kierownicza nie ma obowiązku zliczać danych z list, gdyż wyręczy ich w tym komputer. W dowolnej chwili możemy również dojść do ciekawych dla nas informacji oraz sprawdzić, jak ekipa dba o powierzone im obowiązki. Opisywane systemy ograniczają też możliwości manipulacji – szczególnie, gdy wzbogacimy je o aparat fotograficzny. Unikniemy tak sytuacji, gdy za zatrudnionego melduje się inna osoba.

W jaki sposób funkcjonują narzędzia do ewidencji czasu pracy?

Komputerowa ewidencja czasu pracy jest możliwa dzięki odpowiednim terminalom sczytującym wejście i wyjście z zakładu. Dzieje się to z wykorzystaniem kart, które po przybliżeniu do terminalu wysyłają do niego odpowiedni log. Zdobyte dzięki temu informacje są przekazywane do programu, do którego pracodawca może zalogować się nawet za pośrednictwem podręcznego komputera.