Osuszacz basenowy – skuteczny i wydajny

Basen to miejsce, gdzie powinniśmy zatroszczyć się o normy czystości. Przeciwnikiem może jednak być woda, która wszak na basenie jest wszechobecna. Na szczęście można wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że zbyt duża ilość wody przestanie być dużym problemem. Mowa rzecz jasna o osuszaczach basenowych, które pozwalają na szybkie odwilgocenie powietrza na pływalniach. W jaki sposób są zbudowane? Czemu dobrze je stosować? Co odróżnia je od pokojowych urządzeń?

Gdzie stosuje się duże osuszacze basenowe?

Osuszacze basenowe są całkowicie inne od swoich domowych alternatyw. Mają przede wszystkim większą wydajność, przez co potrafią działać we wnętrzach z dużym poziomem wilgoci. Najlepsze osuszacze tego rodzaju potrafią w dobę odprowadzić nawet tysiąc decymetrów sześciennych wilgoci. Z tego względu nierzadko można je zauważyć na publicznych basenach, na których montowane są jako kluczowa część instalacji. Potrafią działać w rozmaitych temperaturach – tak poniżej zera, jak i w dokuczliwym skwarze.

Osuszacze basenowe dla wszystkich

Takie osuszacze basenowe wymagają niestety sporej ilości energii, a ich kupno może być niemałym wydatkiem. Z tego powodu dla małych przedsiębiorstw pomocna okaże się usługa podnajmu przemysłowych osuszaczy basenowych, oferowana przez wyspecjalizowane firmy. Na rynku dostępne są również osuszacze dostosowane do eksploatacji na małych basenach. Ich moc jest jednak dużo niższa od osuszaczy przemysłowych. Natomiast ich kolejnym atutem okazuje się to, iż są w stu procentach mobilne.