Pneumatyka

Mimo, że narzędzia na sprężone powietrze w wielu przypadkach są wypierane przez nowocześniejsze technologie, nadal istnieją zastosowania, do których nadają się naprawdę idealnie. Pneumatyka dostarcza skuteczne rozwiązania dla różnych gałęzi gospodarki, a narzędzia wykorzystujące skompresowane gazy, pomimo tego, że działają według nieskomplikowanych zasad, są stosowane nawet przez najbardziej innowacyjne firmy. Skąd bierze się ich popularność?

Pneumatyka to małe wydatki

W odróżnieniu od urządzeń zasilanych prądem lub wyposażonych w silnik spalinowy, maszyny pneumatyczne są bardzo tanie w użytkowaniu. Nie potrzebują paliwa, a ich części zużywają się o wiele wolniej.

Kiedy wykorzystuje się pneumatykę?

Pneumatyka jest używana zarówno w ciężkim przemyśle, jak i w ogrodnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta też służba zdrowia – na skompresowane gazy działają nawet unity stomatologiczne oraz urządzenia podtrzymujące oddychanie.

Pneumatyka to bezpieczeństwo

Urządzenia zasilane sprężonym gazem mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych warunkach. Nie straszne im są gorąc oraz styczność z wodą. Pneumatyka pozwala również zminimalizować niebezpieczeństwo wybuchu – powietrze nie wiąże się z pozostałymi gazami i nie pali się.

Pneumatyka nie szkodzi środowisku

Urządzenia na sprężone gazy nie wydzielają niebezpiecznych dla środowiska związków, a użycie sprężarek bezolejowych pozwala jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko powstawania jakichkolwiek skażeń – dlatego często wybierają je leśnicy.