Sklep z falownikami Multiprojekt

W celu efektywnego użytkowania przemiennika, musimy wybrać właściwy model. Mimo, że osobom mniej obytym w tej dziedzinie może to wydać się niełatwym wyzwaniem, kiedy weźmiemy pod uwagę kilka wskazówek, nie sprawi to większych problemów. Co zatem jest w tym przypadku najistotniejsze?

Jakie urządzenia mają zasilać falowniki?

Najistotniejszy jest wybór falownika odpowiedniego do danej aplikacji. Gdy chodzi o małe silniki, sprawdzą się i najprostsze falowniki, jednak do napędzania urządzeń takich jak wentylatory kopalniane zaleca się wybierać przemienniki o większej mocy.

Jak mają być zasilane falowniki?

Wskazówki dotyczące, w którym trybie działa konkretny silnik łatwo znaleźć na jego tabliczce znamionowej. Część z nich pracuje jedynie z zasilaniem trójfazowym, do innych zaś mamy możliwość użycia kilku typów falowników.

Kupuj tylko dobre falowniki

Od sprawności falowników zależy nie tylko efektywność zasilanej przez nie aplikacji, ale także bezpieczeństwo jej użytkowników. Z tego powodu kupując je należy dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki danej firmy – często mówi ona sporo o jakości tych produktów.

Nie tylko falowniki

Działanie przemienników okaże się o wiele wydajniejsze, kiedy rozszerzymy je wykorzystując odpowiednie akcesoria. Najistotniejsze spośród nich są enkodery, z którymi jesteśmy w stanie precyzyjnie określić prędkość obrotową wału. Warto również dokupić panele, usprawniające kontrolowanie przemienników.