Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Dowiedz się, gdzie nabyć kabel koncentryczny, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W dużej liczbie domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi czasami obejrzeć interesujący dokument bądź dobrej jakości serwis informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną kupić można bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się na chwilę obecną rozmaite kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego najważniejsze właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek doskonale sprawdzają się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci telewizyjnych zarówno małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to połączenie materiałów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony używane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]