Wykorzystanie belownic do odpadów

Wykorzystanie belownic do odpadów

Belownica jest rodzajem ciężkiego urządzenia. Jest wykorzystywana w celu prasowania umieszczonych w niej odpadów i tworzenia z nich bel, które przez swój kształt i rozmiar pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transport. Maszyny te potrafią pracować na materiałach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal lub tekstylia. Belownice rozróżniamy na pionowe, poziome i wielokomorowe.
Belownice poziome charakteryzują się większym od reszty tych urządzeń rozmiarem i nieprzeciętną wydajnością. Są to duże i niezwykle trwałe maszyny służące do prasowania znacznej ilości odpadów, większych i cięższych niż te, z którymi radzi sobie belownica pionowa.
Belownice pionowe przeznaczone są do prasowania mniejszych ilości odpadów. Przez swoja budowę są perfekcyjnym rozwiązaniem dla firm chcących zaoszczędzić miejsce. Są przyjemne i łatwe w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, jak wskazuje nazwa, w swojej budowie mają wiele komór, przez co umożliwiają jednoczesne prasowanie sporej ilości różnego rodzaju materiału.