Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Oglądanie telewizji jest teraz codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy piciu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, czasami sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Trzeba pamiętać, że siła sygnału jest tym gorsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że dobrym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną albo też tuż przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w wypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał tylko wybranych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]