Alternatywa dla kajaków – rafting po Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w Polsce znany od ponad stu lat i nadal znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Żeby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to też znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.