Intensywne ćwiczenia na wioślarzu treningowym

W kilku ostatnich latach w naszym kraju zwiększa się liczba osób zainteresowanych sportami wodnymi, na przykład wioślarstwo. Co ciekawe, nie zawsze są to osoby młode – tymi zainteresowaniami zaraża się także snująca marzenia o mistrzowskich rezultatach w tym sporcie młodzież, jak i osoby starsze, które pragną zatroszczyć się o swoje zdrowie. Istotne jest jednak to, aby odpowiednio długo trenować, zanim udamy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niewykonalne – wioślarstwo można wszak również uprawiać w domu dzięki wioślarzowi treningowemu.

Co można zyskać ćwicząc na wioślarzu treningowym?

Ułożenia ciała, jakie się przyjmuje w trakcie wiosłowania, przyczyniają się do budowy mięśni i odpowiednich nawyków postawy. To jednak nie wszystko! W czasie korzystania z wioślarza treningowego, zmuszeni jesteśmy także do używania górnych partii mięśni, czyli ramion oraz torsu. To doskonałe ćwiczenia wysiłkowe, które można porównywać do regularnego podciągania się na drążku. Wioślarstwo to dziedzina zmuszająca do utrzymania nienagannej postawy – nie jest to jednak recepta na zażegnanie kłopotów z kręgosłupem. Osobom chorującym na kifozę, skoliozę czy inne wady postawy, którym potrzebna jest regularna gimnastyka, nie poleca się jednak treningów na tym urządzeniu, gdyż jest to standardowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – możliwość ćwiczenia w kiedy zechcesz

Wioślarz treningowy to urządzenie, które pojawia się w większości siłowni, jednakże można też ćwiczyć na nim we własnych czterech ścianach. Pociągając za dwa drążki, porusza się siedzenie, na którym znajduje się ćwiczący. W taki sposób imitowane są ruchy, jakie musi wykonywać wioślarz w zwykłych warunkach. Wioślarz treningowy nie kosztuje wiele – ceny oscylują w granicach od tysiąca do kilku tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to wersja bez zbędnych gadżetów czy profesjonalna. Warto wspomnieć, iż w sklepach online można kupić go zwykle taniej niż w sklepie stacjonarnym. Należy jednakże bezwzględnie uważać na to, żeby kupić takie urządzenie do ćwiczeń, które posiada stosowne atesty. O poradę co do dostosowania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań lepiej zapytać doświadczonych doradców sklepu.