Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Więcej informacji o trekkingi Himalaje

Himalaje wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa również samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse i Annapurny

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]