Rolki dla dzieci – poradnik kupującego

Pomimo, iż trudno to sobie wyobrazić, łyżworolki powstały zanim poznaliśmy wrotki. Ich wynalazcą był Belg Jean-Joseph Merlin, który prototypowy model opracował już w drugiej połowie XVIII stulecia. Pierwsze łyżworolki zupełnie nie przypominały modeli używanych dziś – posiadały tylko jedno kółko oraz nie posiadały hamulca. Kolejni wynalazcy powoli ulepszali łyżworolki, uzupełniając je o kolejne koła i hamulec, ale znaną nam teraz formę rolki osiągnęły dopiero pod koniec dwudziestego stulecia, gdy zastosowano kółka z tworzyw sztucznych odpornych na zużycie.

Rolki dla dzieci i nie tylko

Obecnie rolki całkowicie wyparły często wybierane dawniej wrotki. Nie ma w tym zaskakującego – są od nich znacznie szybsze, a większa zwrotność umożliwia robienie efektownych sztuczek. Szczególnym uznaniem szczycą się w kręgach dzieci – w sklepach najłatwiej znajdziemy rolki dla dzieci i nastolatków. Oczywiście, starsi amatorzy tego sportu również znajdą modele dopasowane do swoich potrzeb – niezależnie od tego, jaki rozmiar zakładają i jaki styl preferują (rekreacyjny lub sportowy).

Rolki dla dzieci a ochrona

Wybierając rolki dla dzieci bezwzględnie powinniśmy pamiętać o zapewniających ochronę dodatkach. Potrzebny z pewnością okaże się kask, który zabezpiecza czaszkę w razie wypadku, jak również ochraniacze – dzięki nim nauka jazdy okaże się dla dzieci mniej nieprzyjemna. Wspomniany set możemy skompletować za pośrednictwem e-sklepów. Będzie to najmniej skomplikowane rozwiązanie – zwłaszcza, gdy szukamy mniej popularnych rozmiarów rolek.