Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

Rower poziomy wykazuje mnóstwo zalet. Jest znacznie szybszy od pionowego, a wygodniejsze ułożenie sprawia, że doskonale sprawdza się na wielogodzinnych trasach. Na rowerze poziomym łatwiej także wyćwiczymy więcej partii mięśni. Niestety, posiada też słabe strony, które sprawiają, że rzadko spotyka się go na naszych ulicach. Najistotniejszą z nich będzie niewątpliwie mała zwrotność, która w ogromnej mierze rzutuje na bezpieczeństwo poruszania się. Na szczęście tej cechy nie ma rower treningowy poziomy, który zyskuje niemałe uznanie wśród bywalców klubów fitness. Co ważne, z jego atutów mamy szansę cieszyć się również w swoim mieszkaniu, bo takie rowery dostępne są w e-sklepach w przystępnych cenach. Co jednak da nam rower treningowy poziomy? Czemu dobrze z niego korzystać?

Budowa roweru treningowego poziomego

Rower treningowy poziomy oczywiście przypomina pionowy rower stacjonarny, lecz w przeciwieństwie do niego nie ma siodełka, a wygodniejszy fotel. To sprawia, że trenując na nim angażujemy więcej partii mięśni, sprawiając tak, iż trening jest o wiele efektywniejszy oraz umożliwia wykonywanie wtedy innych ćwiczeń. Nowoczesne rowery treningowe poziome zazwyczaj mają też specjalny komputer, który powie nam, ile energii zużyliśmy i jakie mamy ciśnienie.

Atuty roweru treningowego poziomego

Jak przed momentem wspomnieliśmy, głównym plusem, jaki posiada rower treningowy poziomy okazuje się to, iż za jego pomocą możemy wyćwiczyć więcej mięśni. Specyficzne ułożenie powoduje również, że kolana są podczas ćwiczeń mniej obciążone – dlatego bez obaw mogą ćwiczyć na nim także ludzie zmagający się z otyłością. Konstrukcja roweru treningowego poziomego powoduje również, iż w czasie ćwiczeń nie pojawiają się dolegliwości lędźwi. Powinniśmy oprócz tego dodać, iż na rynku znajdziemy również rower treningowy hybrydowy, który dodatkowo posiada cechy tradycyjnego roweru.