Trekkingi – o czym pamiętać?

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej wiadomości

Wędrówki po wysokich górach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się najczęściej tego typu umiejętności – w wielu pasmach wytyczono bowiem trasy, z jakimi upora się dowolny miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe narzędzia, tj. kijki gwarantujące przyczepność na stromych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo trudnym terenie, co powoduje, iż niezbędne okazują się narzędzia umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, bo gwarantują przyczepność nawet na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy także w czasie upałów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne są właściwe umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, które zwykle okazują się niedostępne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi górołazy często wybierają słowackie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]